2021’in popüler kripto paralarından biri olan, BNB Binance Coin 2017 yılında çıkartılmış bir kripto aracıdır. Bu tarihlerde BNB Ethereum ağında çıkartılmış sonrasında ise kendi ağına geçmiştir. BNB Binance borsasında ki ücret ödemeleri için kullanılmaktadır. Binance borsasının kendi coin’idir.

Binance 2021 Nisan ayı itibariyle 500 Dolar seviyesini geçmiş durumda. Üstelik bir kaç ay öncesine kadar bu seviyenin çeyreğinden bile azdı. Ani artışından sonra bir çok kripto severin dikkatini çekmeyi başardı. 2021 yılına 38 dolar seviyesinde giren BNB sonrasında hızla artış ile Boğa Sezonunun en parlak coini olmayı başardı.

  • Piyasa Bulunan Adet: 153,432,897 BNB
  • Toplam Arz: 169,432,897
  • Maksimum Arz: 170,532,785

BNB coinler oldukça gözde olmuştur. BNB ile madencilik yapılır mı sorusu sıklıkça araştırılsa da maalesef böyle bir şey mümkün değildir. Ancak BNB ile bir çok token kazabilirsiniz.

BNB Nasıl Alınır ?

BNB Binance Coin Dünyanın en güvenilir ve Market değeri en üst seviye olan kripto para borsası Binance için bir birimdir. Binance üzerinden KYC ile hesap açarak sınırsız bir çok coin alabilirsiniz. BNB de bu coinlerden biridir. Binance’de hesap açtıktan sonra dilediğiniz yöntem ile BNB alabilirsiniz. Komisyon oranları düşüktür. Bu arada BNB sadece Binance borsasında değil aynı zamanda bazı bir kaç borsada da yer almaktadır. Örneğin Kucoin borsasında da bulup alabilirsiniz.

BNB Yakılması Nedir?

Binance CEO’su CZ Twitter’dan sıklıkla sizlere bilgi verir. Binance içerisinde güzel bir ekosistem oluşmuştur. Bu sayede yeni çıkacak veya çıkan tokenler alınabilir. BNBleriniz sizlere karlı dönüşler sağlar. Belli aralıklarla BNB yakımı gerçekleştirilir. Genelde 3 ayda bir olan bu yakım işleminde piyasada aktif olmayan BNB’ler yakılır. Yani yok edilir. Bu da toplam dönen BNB sayısını düşürür. Fiyatı etkileyen bir durumdur. Kripto para borsalarında yakım işlemi faydalı bir işlemdir. BNB Binance Coin ileri de 1000 doları aşacağı ön görülen şu sıralar dünya sıralamasında ki #3 numara kripto paradır.

Not: Bu yazı Yatırım Tavsiyesi İçermez!