Dot Polkadot coin son ayların yükselen coin projelerinden biridir. Bir çok kripto para sever için değerlenebilecek göz ile bakılan coinlerden bir tanesidir.

Mayıs 2021 itibariyle 36 dolardan işlem gören Polkadot, Market sıralamasında #8. sırada yer almaktadır. Bu da hızlı yükşelişi ve kaliteli bir proje olmasından kaynaklıdır. 934,849,396 DOT işlem arzı ile oldukça iyi bir seviyedir. Çok fazla arzınının olmamasından kaynaklı olarak iyi fiyatlar görmüş ve kademeli artmıştır. Ayrıca ani düşüşler yaşamayan güvenilir kripto para arayan kişiler tarafından da emin adımlarla ilerleyen projedir. Garantici olanlar ve fazla riske girmek istemeyenler için DOT coin oldukça iyi bir alternatiftir. Polkadot, herhangi bir verinin ağlar arasında aktarımını kolaylaştırmaktadır. Bu sayede blockchain yapılarını da beraberinde çalışabilir hale getiren açık kaynaklı kodlu bir çalışmadır. Tamamen merkezi olmayan bir kripto paradır. Dot Polkadot İsviçre merkezli bir şirket olan Web3 Foundation tarafından kurulmuştur. Bu şekilde de DOT coinler üretilmiştir. Başta arzı 1 milyon ile sınırlı tutulan bu coin zamanla 1 milyar’a yakın seviyeye çıkmıştır.

Polkadot Nasıl Alınır ?

Polkadot bir çok borsadan alınabilir. Ülkemizde de BTC Türk gibi güvenilir kripto borsalarında işlem çiftleri açıktır. Alabileceğiniz Global en büyük borsalar Binance, Huobi Global, OKEx, Upbit, ve FTX gibi yerlerdir. Buralardan işlem çiftlerinden Dot Polkadot sahibi olabilirsiniz. Ağustos 2020’de başlayan bu proje oldukça güvenilirdir. Hızlı ve istikrarlı bir şekilde yatırımcılarını korkutmadan yükselmeyi başarmıştır. Bilmeniz gereken en önemli şey bu kripto paranın oldukça güvenilir olduğu. Kullandığı teknoloji projenin de sağlam olduğunu göstermektedir. Siz de belirtilen borsalar aracılığıyla hesap açarak bu kripto paraların sahibi olabilirsiniz.

Not: Bu yazı Yatırım Tavsiyesi İçermez!