UNI Uniswap Defi tokenlerin kolay ticareti için oluşturulmuş merkezi olmayan bir kripto paradır. 2018 Kasım ayında başlayan proje kısa sürede büyük ilgi görmüştür. Bu kripto paraya sahip olabilirsiniz.

Oldukça iyi ilerleyen bir sisteme sahiptir. Uniswap 2020 itibariyle UNI adında ki kendi tokenini piyasaya sürmüştür. Bu sayede kullanıcılarına ödül sistemi kurmuştur. Bu da kripto para yatırımcılarına karlar sağlamıştır. Takip edenler bilir ki oldukça güvenilir bir kripto para birimidir. UNI Ethereum ağında yer almaktadır. Ethereum geliştiricileri tarafından proje aşamasında oldukça destek gördü. Uniswap likidite sorunlarını çözmeye odaklıdır. Oldukça güvenilir ve garantici bir kripto para araştırmacısı iseniz bu kriptoyu kullanabilirsiniz.

UNI Uniswap tokeni piyasada toplam 1 milyar adet vardır. Bu da piyasasına baktığınızda oldukça makul bir sayı olduğunu görebilirsiniz. Bu yüzden de potansiyeli yüksek bir token cinsidir. Belirli yüzdeler halinde dağıtılmış ve bu dağıtımdan yatırımcılarda bilgi alabilmektedir. UNI 2021 Mayıs itibariyle 40 Dolar civarında işlem görmektedir.

Uniswap bir ERC-20 tokenidir. Bu da kripto para gönderimlerinde komisyon için aklınızda olması gereken önemli bir özelliktir. Bu da Uniswap’ın çalışması için Ethereum’a olan ihtiyacını açıklamaktadır. Defi projeleri son yıllarda oldukça popüler olmaya başladı ve UNI ‘de bunlar arasında başı çekmektedir. Sizlerde bu kripto parayı alıp kar edebilirsiniz.

UNI Uniswap Nereden Nasıl Alınır ?

UNI Uniswap bir çok büyük borsada listelenmiş bir kripto para birimidir. Bir çok çift ile ki bunlar BTC, ETH, ve sabit coinler aracılığıyla alınabilmektedir. Siz de dilerseniz bu borsalardan hesap açarak işlem yapabilirsiniz. Böylelikle UNI sahibi olabilirsiniz. Ülkemizde BTC Türk alanında en büyük borsa olduğu için önerilirken dünya çapında global borsalar şöyle : Binance, OKEx ve Coinbase Pro. Ayrıca Uniswap kendi protokolü aracılığıyla da bu kripto paraların alımını sağlayabilirsiniz.

Not: Bu yazı Yatırım Tavsiyesi İçermez!